2°C pochmurno z przejaśnieniami

Zdrowie jak na dłoni

Zdrowie, Zdrowie dłoni - zdjęcie, fotografia

Twoja dłoń zdradzi ci objawy dolegliwości chorób wewnętrznych

Wróżenie z dłoni było niegdyś bardzo popularne. Dzisiaj wiadomo, że można na niej znaleźć informacje o tym, na jakie choroby cierpisz i czego brakuje w organizmie. Dłoń jest wizytówką człowieka. Jej kształt, długość palców czy paznokci zdradza wiele sekretów.

Między innymi to, jakie są Twoje talenty ( lub wady), cechy osobowości. Z rąk możesz też wyczytać informacje dotyczące Twojego zdrowia. Np., jeśli często pocą Ci się dłonie ( niezależnie od pogody) znaczy to, że żyjesz w wielkim napięciu i stresie.

Ale są również inne objawy świadczące o złym funkcjonowaniu organizmu lub braku witamin. Obejrzyj swoje dłonie, sprawdź, czy na pewno nic ci nie dolega. Warto wiedzieć wcześniej, co ci grozi, by na czas zapobiec rozwojowi choroby.

Brak wzgórka

Zdradza odwodnienie organizmu.

Wilgotna skóra

Może świadczyć o schorzeniach tarczycy.

Guzki na dłoni - osteoporoza

Obejrzyj i pomacaj dokładnie swoje palce. Jeżeli znajdziesz na nich niewielkie kościste guzki zgłoś się do poradni leczącej osteoporozę. Małe, żółtawe zgrubienia na stawach czy kostkach przypominające grudki tłuszczu to znak, że masz zbyt wysoki poziom cholesterolu. Zrób badania i zmień dietę ( wyeliminuj z niej smażone o tłuste potrawy) oraz słodycze. Jedz więcej surowych warzyw i owoców oraz oliwki.

Zgrubienia na stawach wielkości grochu, bolesne przy dotyku, mogą być pierwszym zwiastunem artretyzmu.

 

Mrowienie

To oznaka zmęczenia i złej kondycji.

Paznokieć

Sygnalizuje wiele chorób.

Zdrowie jak na dłoni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się