2°C pochmurno z przejaśnieniami

Przestrzegaj regulaminu serwisów społecznościowych

Technologie, Przestrzegaj regulaminu serwisów społecznościowych - zdjęcie, fotografia

Internet też posiada swoje prawo

Założyłeś więcej niż jedno konto na portalu społecznościowym? Uważaj! Do twoich drzwi mogą zapukać policjanci z zarzutem, że zakłócasz działanie sieci informatycznej.

Serwisy społecznościowe to niekwestionowane gwiazdy Internetu ostatnich lat. W chwili obecnej korzystają z niej miliony internautów, którzy przez takie platformy komunikują się, na co dzień ze znajomymi i poznają nowych ludzi. Z czasem pojawia się coraz więcej doniesień, że internauci wykorzystują serwisy do prowadzenia działań niezgodnych z prawem.

Za zakłócenia działania sieci teleinformatycznej można trafić do więzienia na pięć lat. W paragrafie jest mowa o tym, że przestępstwem jest zakłócanie pracy sieci teleinformatycznej lub systemu komputerowego.

 

Założenie kilku kont jednym portalu może być uważane, jako przestępstwo. Jedno jest pewne- poruszając się po platformach społecznościowych, lepiej dmuchać na zimne i ograniczyć swoje inwencję w tworzeniu zbyt wielu kont. Bo może się okazać, że zamieszczane tam treści są niezgodne z życzeniami właściciela serwisu. Wtedy zamiast ostrzeżenia o złamaniu regulaminu w skrzynce e-mail przed drzwiami naszego domu może się pojawić policja.

Przestrzegaj regulaminu serwisów społecznościowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się