2°C pochmurno z przejaśnieniami

Prawda i mity miękkich narkotyków

Zdrowie, Prawda miękkich narkotyków - zdjęcie, fotografia

Marihuana stosowana przewlekle jest zabójcza

Eksperci ds. uzależnień jasno twierdzą, że każda ilość marihuany jest destrukcyjna dla mózgu, a jej przewlekłe stosowanie może wywołać tolerancję, uzależnienie i objawy odstawienia. Przeciwko legalizacji są terapeuci, lekarze oraz naukowcy. Próba zalegalizowania w Polsce marihuany jest jednym z lekkomyślnych i nieodpowiedzialnych decyzji, wykorzystując przy tym przykłady kryzysu związanego z dopalaczami.

Słyszymy kilka mitów związanych ze stosowaniem marihuany, jest mniej szkodliwa niż alkohol i nikotyna, nie uzależnia fizycznie.

Zacieranie granic między narkotykami a używkami, przekonanie, że alkohol jest mniej szkodliwy od marihuany stawia sobie za cel: legalizację marihuany. Marihuana nie jest miękkim narkotykiem, jest jak najbardziej podstępnym narkotykiem. Po heroinie widać szybciej zniszczenia, po marihuanie widać je po dłuższym czasie stosowania, czynny składnik marihuany – THC niszczy inaczej, nie mniej.

O legalizację marihuany walczą dziennikarze, celebryci i lewicowi aktywiści. Przeciwko legalizacji są terapeuci, lekarze, psychiatrzy i naukowcy, którzy twierdzą, że każda ilość marihuany jest zabójcza dla mózgu. Nawet sporadyczne i rekreacyjne palenie marihuany może spowodować groźne zmiany w anatomii mózgu.

Palenie marihuany przez kobiety w ciąży jest przyczyną upośledzenia rozwoju płodu. U każdego palacza następuje obniżenie stopnia motywacji, apatią, pogorszenie pamięci i koncentracji.

Palenie w dużych dawkach grozi psychozą. Nawet wypalenie jednego skręta marihuany może spowodować schizofrenię. Nie oznacza to, że każdy palacz po wypaleniu jednego skręta z marihuaną zachoruje, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo.

Prawda i mity miękkich narkotyków komentarze opinie

  • gość 2016-01-28 09:46:41

    Straszne brednie. Z skąd pojawiły się dane do artykułu?

  • gość 2016-05-16 14:32:48

    hahahahahahah

  • gość 2017-01-23 10:15:41

    to chyba jakiś żart?? Jakie są źródła tych "faktów"?

Dodajesz jako: Zaloguj się