2°C pochmurno z przejaśnieniami

Podpalacz z Nowej Rudy

Na sygnale, Podpalacz Nowej - zdjęcie, fotografia

Piromanem zajmie się teraz sąd

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o trzykrotne podpalenia kontenerów na śmieci. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowano na kilka tysięcy złotych. O dalszym losie podpalacza zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Nowej Rudy ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca podpalił kontenery na śmieci powodując zagrożenie pożarowe oraz straty sięgające kilku tysięcy złotych. Okazało się, że w ubiegłym roku ten sam mężczyzna również dwa razy popełnił tego typu czyn.

Do zatrzymania doszło po tym, jak pod koniec ubiegłego roku policjanci zostali powiadomieni o podpaleniu kontenerów na śmieci przy ul. Kłodzkiej w Nowej Rudzie. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia może być jeden z mieszkańców.

Analizując zgromadzone materiały funkcjonariusze z Nowej Rudy zatrzymali 28 - letniego mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia kontenerów na śmieci o wartości 3 tys. złotych. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach przyznał się do podpalenia.

Policjanci wykonując dalsze czynności w tej sprawie ustalili też, że zatrzymany ma na swoim koncie również inne tego typu czyny, których dopuścił się w ubiegłym roku. Mężczyzna za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Kłodzku

Podpalacz z Nowej Rudy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się