2°C pochmurno z przejaśnieniami

Niezbędny gadżet osobisty - komputer

Technologie, Niezbędny gadżet osobisty komputer - zdjęcie, fotografia

Tablety i smartfony - niezbędnik osobisty

 

Przyszłość komputerów osobistych zależą od komputerów przenośnych. To one umożliwiają korzystanie z aplikacji użytkowych oraz usług sieciowych w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu. Stąd też dostępność na rynku komputerów lżejszych i mniejszych, takich jak tablety i smartfony. Sterowanie takimi komputerami może odbywać się za pomocą klawiatury, ale również za pomocą rysika.Sporą rzeszę zwolenników zdobyły również poręczne kieszonkowe komputery zwane planetami lub urządzeniami PDA.

 

 

Udostępniają one oprócz usług komunikacyjnych również aplikacje użytkowe, jak książka adresowa, terminarz, prosty edytor tekstu. Rolę palmtopów mogą przejmować smartfony, czyli telefony komórkowe nowej generacji. Smartfony wyposażone w dobrej, jakości wyświetlacz ekranowy, oprócz funkcji typowego telefonu udostępnia również funkcję poczty elektronicznej i przeglądarki internetowej, a także typowe aplikacje biurowe, menedżera informacji osobistej oraz cyfrowy aparat fotograficzny i kamerę wideo.

 

 

 

Facebook na Androida

Serwis wprowadził nową serię powiadomień mobilnej aplikacji na Androidzie. Nowość dotyczy nie samej aplikacji, ale głównie funkcji powiadomień, które wyświetlają się w formie kart na ekranie blokady.Nowe powiadomienia posiadają formę nowej karty z białym tłem i stanowią nakładkę na ekran blokady.

 

Dla osób aktywnie korzystających z tej aplikacji może być to ważną zmianą. Teraz wystarczy tylko rzut oka na smartfon, żeby ocenić czy warto szybko zareagować.

 

Nowości dostępne na Facebook Messenger

Facebook Messenger do tej pory wprowadził nową funkcję. Oprócz opcji wysyłania tradycyjnych wiadomości do znajomych z Facebooka umożliwił również bezpłatne połączenia głosowe. Od kwietnia na Massengerze pojawiła się opcja rozmowy wideo. Usługa została udostępniona w 18 krajach, w tym w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Danii .

 

 

Aby móc skorzystać z bezpłatnego komunikatora należy pobrać go na urządzenie mobilne z Google Play lub APP Store.Innym również atrakcyjną funkcję, jaką oferuje Messanger w USA są przelewy między użytkownikami Facebooka. Należy tylko połączyć swoją kartę kredytową, debetową, marki Visa lub Master Card z profilem , a w momencie, gdy będziesz chciał zrealizować przelew wystarczy wcisnąć ikonkę dolara. Operacje będą weryfikowane za pomocą numeru PIN,lub w przypadku najnowszych urządzeń marki Apple, przy użyciuTochID, czyli skanu odcisku palca.

 

Żródło: internet.News.Pl

 

 

Niezbędny gadżet osobisty - komputer komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się