5°C pochmurno z przejaśnieniami

Nasza twarz jak spod igły

Zdrowie, Nasza twarz igły - zdjęcie, fotografia

Medycyna estetyczna naszym sprzymierzeńcem

Coraz częściej zabiegi dermatologii estetycznej traktujemy na równi z wizytami u kosmetyczki. Wstrzyknięcie  do skóry odmładzającego preparatu nie wymaga, bowiem długotrwałej rekonwalescencji, nie wyłącza też z życia zawodowego. Efekt jest natychmiastowy i nie wiąże się z drastyczną zmianą wyglądu.

Po interwencji dermatologa estetycznego skóra jest gładsza i jędrniejsza, dzięki czemu twarz wygląda na młodszą. Koszt takiego odmłodzenia wydaje się ogromny.

Jeśli jednak przeliczysz, ile wydasz na sześciomiesięczną kurację(, co najmniej tyle czasu utrzymują się efekty „ zastrzyków młodości”) dobrym kremem przeciwzmarszczkowym, wyjdzie suma podobna albo nawet większa od tej, którą zapłaciłabyś za wyglądającą twarz zabieg.

Zastrzyki botoksu

Do niedawna dermatolodzy używali zastrzyki jedynie do likwidacji zmarszczek. Teraz znajdują one zastosowanie jedynie do likwidowania zmarszczek. Teraz znajdują one zastosowanie przy naprawianiu defektów urody, powstałych w wyniku upływu czasu. Tosyna botulinowa pomaga w leczeniu w leczeniu tików czy przykurczów mięśni, które deformują twarz, ograniczają też nadmierną potliwość. Różnego rodzaju wypełniacze pozwalają zamaskować brak symetrii rysów twarzy, a nawet zniwelować potrądzikowe blizny.

Seria mikrowstrzyknięć, działa  lepiej niż najsilniejszy krem, poprawia  doskonale nawilżenie suchej skóry.

Można w ten sposób nawilżyć też szyję i dekolt, a nawet dłonie i stopy. Strzykawka zastępuje coraz częściej operacje plastyczne. Dzięki odpowiednio wykonanemu zastrzykowi można w kilka chwil zmienić kształt policzków i podbródka. Lekarze medycyny estetycznej szukają wciąż nowych sposobów wykorzystania strzykawki.

Ostatnio np.; okazało się, że drobina wygładzającego preparatu, wstrzyknięta u nasady nosa, może zlikwidować cienie pod oczami. Dzieje się tak, dlatego, że zmienia się kąt padania światła i ciemne podkówki stają się mniej widoczne. Najnowsze odkrycie to wstrzyknięcie wykonywane tuż przy małżowinie usznej, które „ podnoszą” skórę twarzy.

Zastrzyk w kremie

Żaden krem, nakładany na skórę nie zadziała tak silnie, jak wstrzyknięta w nią aktywna substancja. Używana przez producentów kosmetyków pojęć z zakresu medycyny estetycznej bywa chwytem marketingowym. Bo preparaty tzw.; botox-like nie zawierają szkodliwej toksyny. Mają w składzie między innymi naturalne wyciągi roślinne i białka, które nie paraliżują mięśni, ale je rozluźniają. Mimo to możesz po nich zapodziewać lepszych efektów niż po kremach nawilżających.

Kremy typu botox-like ograniczają mikro skurcze mięśni skóry, przez co mniej się marszczy. Inny rodzaj kosmetyków to preparaty wypełniające zmarszczki.

 

Zawierają one specjalne cząsteczki, które przenikają do wierzchnich warstw naskórka. W kontakcie z występującymi tam cząsteczkami wody pęcznieją i „ wypychają” zmarszczki.

Wzbagacone są też często w silikon, który od zewnątrz wypełnia linie na skórze. Kosmetyki takie są zupełnie bezpieczne, pamiętaj, że należy je używać, co najmniej przez trzy miesiące by zauważyć efekt.

Nasza twarz jak spod igły komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się