2°C pochmurno z przejaśnieniami

Mistrzostwa Samochodowe : Sienna 2015

Kiedy: 2015-06-02 , godzina: 10:00 | Gdzie: Stronie Śląskie

Motoryzacja, Mistrzostwa Samochodowe Sienna - zdjęcie, fotografia

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

 

Sienna jest to cykl wyścigów samochodowych organizowanych Polski Związek Motorowy na terenie Polski i Słowacji rozgrywanych na terenie o charakterze krętym i górskim.

Idea wyścigów jest podobna do rozgrywek specjalnych w trakcie rajdów samochodowych. Wyścigi GSMP rozgrywane są na terenach mocno pofałdowanych, cała trasa prowadzi pod górę, start znajduje się znacznie niżej ( 100-150 m), trasa wyścigu wiedzie po nawierzchni asfaltowej, kierowca samodzielnie powadzi samochód podczas podjazdu.

 

 

Jest coraz bliżej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody zostaną rozegrane w kategorii amatorów i profesjonalistów w drugiej połowie tygodnia.

 

Tegoroczny wyścig Górski Sienna 2015 rusza już od czwartku 4 czerwca, kiedy to na trasę trzeciej i czwartej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wyjadą amatorzy.

 

 

Od piątku do niedzieli na Czarnej Górze rywalizować będą zawodnicy GPW tym mistrzostwie Polski 2014 Ziemi Kłodzkiej.

W tym roku po raz drugi Automobilklub Ziemi Kłodzkiej zaprasza kierowców amatorów do rywalizacji na Amatorskim Wyścigu Górskim. Start wyścigu dla amatorów zlokalizowany został na końcu prostej wychodzącej od puchaczowski, meta 1500 metrów odcinka znajduje się dokładnie tam gdzie dla zawodników GSMP.

 

2 czerwca poznamy listę zgłoszeń, a już o godzinie 10: 30 w czwartek rusza pierwszy z czterech podjazdów.

 

 

 

Autor:E.P.

Mistrzostwa Samochodowe : Sienna 2015 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się