2°C pochmurno z przejaśnieniami

Grand Budapest Hotel

Film, Grand Budapest Hotel - zdjęcie, fotografia

Luksus ,przepych w arystokratycznym wydaniu

 

 

Film w reżyserii Wesa Anderson,  fabuła filmu skupia się na opowieści ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym.

Na uwagę zasługuje tu wątek konfliktu uwikłania bohatera w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przyjęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

Jest to komedia kryminalna, której bohaterowie hotelu położonego w państewku „Żubrówka” położono w malowniczych okolicach wplecionych w krajobraz Alp.

Wdzięk i nienagannie maniery głównych bohaterów filmu zasługują na szczególną uwagę. Zresztą całość to arcydzieło oddając gust, wdzięk, bogactwo i malownicze panoramy krajobrazy hotelu, w którym toczy się akcja filmu.

 

 

Nie ma w tym filmie scen, które nie zwracałyby uwagi widza, zachwyca ironicznie poczucie humoru, barokowy przepych i zagospodarowanie przestrzeni. Jest to kino akcji połączone z ironią i humoreską.

Sam hotel to miejsce przeznaczone nie dla przeciętnych klientów.

Jest to starannie zaprojektowane apartamenty oferujące olbrzymią i bogato zaprojektowaną przestrzeń.

Składa się sypialń z luksusowymi łożami i pięknym salonem. Doskonały widok na ulice i przepiękne pejzaże miejscowego krajobrazu. Luksusy, jakie można oczekiwać, pełne arystokratycznego wdzięku.

 

 

Hol, łaźnie, jadalnie, tarasy z olbrzymim kunsztem wkomponowane w architekturę rezydencji. Aktorzy, bohaterowie filmu korzystający z usług hotelu są pełni podziwu, za przepych i bogactwo.

Z apartamentów rozpościera się malowniczy widok na miejscowe okolice w pięknej zimowej scenerii. Goście hotelu obsługiwani są dystyngowanie z należytym kunsztem.

Humor i wizja świata, ekskluzywności murów hotelu w filmowej wersji. Indywidualny styl opowiadania i wyzwala w widzu refleksję nad upływem czasu.

 

 

Jest to zapis tęsknoty nad upływem czasu. Budynek hotelu jest dopełnieniem kunsztu całości.

Sama sceneria i kostiumy zasługują na szczególną uwagę. Każdy detal jest pieczołowicie dopracowany. Estetyzm, kunszt, bogactwo, genialne charakteryzacja bohaterów, tanowi dzieło, z jakim nie spotykamy, na co dzień.

 

 

 

Ewa Peschke

Grand Budapest Hotel komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się