2°C pochmurno z przejaśnieniami

Galeria Twierdza - sztabem WOŚP W Kłodzku

Kiedy: 2016-01-10 , godzina: 11:00

Wydarzenia, Galeria Twierdza sztabem WOŚP Kłodzku - zdjęcie, fotografia

Już po raz XXIV Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia, odbędzie się XXIV. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku akcja charytatywna spotyka się z mocną krytyką ze strony środowisk prawicowych i katolickich.

92% wszystkich zebranych pieniędzy jest przeznaczone na cele charytatywne, natomiast 8% na sprawy administracyjne. W roku bieżącym zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej.

 

Jerzy Owsiak,  co roku przed finałem Wielkiej Orkiestry jest atakowany za defraudowanie środków zebranych podczas kolejnych akcji charytatywnych. Nikt wprawdzie nigdy nie udowodnił niczego takiego, ale zarzuty powracają. Niedawno do ataków na WOŚP dołączył polityk Prawa i Sprawiedliwości, który zasugerował, że zwolni policjantów i strażaków pomagających w zbiórce pieniędzy dla chorych.

W Kłodzku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Świątecznej Pomocy będzie miała swój sztab w Galerii Handlowej Twierdza.W bieżącym roku pieniądze będą zebrane „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki seniorów”.

Na parkingu, Leroy Merlin o godzinie 11: 00 zacznie grać orkiestra. Podczas których będzie można licytować przed samochodem rajdowym. W południe w Galerii Twierdza obejrzeć można prezentacje samochodów i sprzętu służb mundurowych, WOPR-u, pokazy pierwszej pomocy i akcji ratunkowych. Można będzie skorzystać z porad weterynarza.

Dla najmłodszych zostaną przygotowane liczne atrakcje i koncert DJ Gromee. Ogodzinie 15: 00 zaplanowano licytacje i występy wykonawców.

O godzinie 20: 00- Światełko do Nieba.

 

 

 

Galeria Twierdza - sztabem WOŚP W Kłodzku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się