5°C pochmurno z przejaśnieniami

E-papieros, nie jest rozwiązaniem dla palaczy

Jednak niebezpieczne

 

Naukowcy od początku ostrzegali, że e-papierosy zbyt pochopnie zostały uznane za bezpieczne dla zdrowia. Uczeni z Japonii porównywali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka.

 

Z raportu wynika, że z elektronicznych papierosów wydziela się rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd. Tego pierwszego było dużo więcej w papierosach elektronicznych niż w tradycyjnych. Stężenie osiąga najwyższy poziom, gdy spirala grzałki e-papierosa jest najbardziej gorąca.

 

E- papierosy stworzone by pomóc w rzuceniu palenia mogą stać się wprowadzeniem do używania szkodliwych i niezależnych narkotyków. Mogą przyczynić się do wzrostu ryzyka uzależnienia od zakazanych substancji jak marihuana. E- papierosy dostarczają palaczowi wysoko uzależniającej czystej nikotyny.

 

Typowy palacz e-papierosa to osoba, która nie mogła rzucić zwyczajnych papierosów,  mimo tego popularność urządzeń wzrasta w przyspieszającym tempie wśród nastolatków i dorosłych.

 

 

Foto:tech.wp.pl

Autor.E.P.

E-papieros, nie jest rozwiązaniem dla palaczy komentarze opinie

  • gość 2015-04-13 09:32:47

    Cóż za stronniczość. W e-p aż dwie substancje rakotwórcze. W analogach tylko 400! Mój elektryk Tabaque jest tak skonstruowany, żen nie da się ćmić niczego innego, wyłączenie liquidy nikotynowe.

  • gość 2015-04-13 13:42:47

    Wapuję Foof'a od kilku miesięcy, mam lepszą kondycję i cerę, przypadek? Nie sądzę... e-papierosy to zdecydowanie lepsza alternatywa dla palaczy, są mniej szkodliwe i przyjemniejsze dla otoczenia.

  • gość 2016-02-22 17:19:41

    Co za pierdy bez pokrycia.....

Dodajesz jako: Zaloguj się