2°C pochmurno z przejaśnieniami

Bliźnięta i wieloraczki są w dalszym ciągu dyskryminowane

Nasze dzieci z ciąż mnogich i wieloraczych potrzebują pomocy

 

Moja prośba o pomoc.

 

Pomoc dla rodzin bliźniąt i wieloraczków Nasze dzieci z ciąż mnogich i wieloraczych są w dalszym ciągu dyskryminowane. Po co jest uchwała 7-sędziów?

 

Jestem mamą trojaczków z Kotliny Kłodzkiej. Po 4 latach walki z urzędami i sądami, z pomocą Pana Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta doprowadziliśmy do tego, że Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 26 czerwca 2014 r. na posiedzeniu jawnym rozpatrzył wniosek i podjął uchwałę wyjaśniającą art. 10 ustawy o świadczeniach rodzinnych.

 

Mianowicie uchwalono, że dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego przysługuje w wysokości 400 zł miesięcznie na każde dziecko urodzone z tego samego porodu (czyli 800 zł na bliźnięta, 1200 na trojaczki i 1600 zł na czworaczki) - sygn. akt I OPS 15/13 - Uchwała NSA.

 

Teraz Rząd Polski chce teraz nam to odebrać, wprowadzić ustawę zmieniającą która mówi że na pierwsze dziecko owszem będzie 400 ale na każde kolejne po 200 zł. W lipcu 2014r. została złożona skarga przez mojego pełnomocnika do Trybunału Konstytucyjnego zarejestrowana pod numerem TS 191/14.

 

Potrzebujemy poparcia posłów, poparcia przed Trybunałem Konstytucyjnym musimy zebrać ponad 60 podpisów aby Ustawa o Świadczeniach Rodzinnych została zbadana przez Trybunał Konstytucyjny. Państwo dokładnie wie ile czasu , ile pracy i jakie nakłady finansowe są potrzebne na wychowanie jednego dziecka a TROJGA dzieci które rodzą się podczas jednego porodu.

 

Już sama nie wiemy gdzie już pisać, iść w które drzwi zapukać aby ta ustawa nie uderzała w najuboższych my nie jesteśmy żadną patologia my jesteśmy rodzicami walczącymi o swoje prawa Rzecznik Praw Dziecka staną po naszej stronie wystosował pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Na Rzecznika Praw Obywatelskich nie mamy co liczyć od 2011r nie widzi podstaw do wniesienia sprawy do TK, ale wyraźnie wskazuje że w/w ustawa jest niezgodna z Konstytucją RP. Walczymy w Ośrodkach Pomocy Społecznych w Kolegiach Odwoławczych, Sądach ludzie śmieją nam się w twarz i nikt nie traktuje nas poważnie.

 

Czy mamy wyjść na ulicę czy mamy protestować tak jak robią to rolnicy górnicy... Chyba nie mamy wyjścia.

 

 Na swoim blogu Pani Aleksandra Woźniak zamiesiła artykuł  "W Polsce dzieci z ciąż mnogich są traktowane jak psy z miotu?".

 

 

M.W.  mama trojaczków

 

Bliźnięta i wieloraczki są w dalszym ciągu dyskryminowane komentarze opinie

  • gość 2015-02-26 11:49:54

    Zgadzam się z artykułem w stu procentach że nasz Rząd w cale nie chce nam dodać pieniędzy tylko po prostu OKRAŚĆ nasze dzieci, kosztem tego aby Pani Premier Ewa Kopacz miała na podwyżki dla swoich ZASŁUŻONYCH pracowników oczywiście że zasłużonych bo nam zabierze a da BOGACZOM. Karolina mama bliźniąt pobierająca 800 zł, a nie 400 zł, lub 600 zł.

Dodajesz jako: Zaloguj się